İkinci el spot baza satan yerler

ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz şu günlerde insanların büyük bir kısmı ikinci el ürünlere yöneldi. bunu nereden biliyorsun diyorsanız yakın çevremden biliyorum derim. semtimizde bir çok kişinin ikinci el ev eşyası satın aldığını bizzat biliyorum.

ikinci el eşyalar sıfır eşyalar kadar yeni değil tabi ki ama şöylede bir gerçek var; mesela iyi bir ikinci el koltuk takımı mağazadan satın aldığınız sıfır koltuk takımına tabiri caize 10 çeker. ben öyle ikinci el eşyalar gördüm ki inanın yerim olsa hiç kaçırmam. alırdım ve atardım bir köşeye 🙂 fıstık gibi özel yapım bir koltuk takımını neredeyse bedavaya sattılar gözümün önünde ve ben yerim yok diye alamamıştım; bu, hala içime derttir.

ikinci el eşyada ne satın alacağınızı bileceksiniz. kaliteli ikinci el eşyalar olduğu gibi çöp tenekesine gidecek kadar 5 kuruş etmez ürünlerde vardır. işte bu ürünlerin başında spotçularda satılan baza gelir.

ben hayatımda bu kadar adi ve bu kadar hatalarla dolu bir baza görmedim. bunun adına spot baza diyorlar. ama her yanı üretim hatalarıyla dolu. yamuk yumuk ölçüsüz hatları, eğri büğrü döşenmiş kumaşı, insanın elini ayağını kesen kıvrımlarıyla tam çöp tenekesi. merak ediyorum bu bazaları üretenler ne içiyor ? ya bir eşya bu kadar adi olur anladık ama bu kadar salakça imal edilen bir ürün var mı ben görmedim.

işte aşağıda o bazalardan var. resmini çektim 🙂

bu bazalara uzaktan baktığında bir halt sanıyorsun ama yakından incelediğinde acaip bir şey 🙂 kapanmaz; kapansan da açılmaz… bir anda açılır tutamazsınız, kafanız gözünüz dağılabilir. altta bulunan ayakları yerine bağlama çalışırken vidalanacak yer bulamazsınız falan filan…

ben söyleyeceğimi söyledim gerisi size kalmış.

spotçularda satılan bu adi bazaların fiyat olarak kurumsal firmalarda satılan bazalarla arasında pek de bir fark yok. yani 150,200 lira daha fazla para verin ve kendinize uzun yıllar kullanacağınız kalitede ve adam gibi bir baza satın alın.

spot baza satan yerler internette fazlasıyla var. bu linki tıklayınız. istanbul’da yaşıyorsanız spotçular çarşısına giderek spot ya da ikinci el baza satın alabilirsiniz. ama ben tavsiye etmiyorum.spotçular çarşısı nerede var diyorsanız burayı tıklayınız.