My lockbox nedir ne işe yarar ?

bana deseler ki bilgisayar için en iyi dosya şifreleme programı nedir hiç kuşkusuz my lockbox diye cevap veririm. bilgisayarınızın içinde bulunan özel dosyalarınızı meraklı gözlerden korumak için piyasada bir sürü dosya şifreleme programı vardır ama bu programların çoğu hatta tamamına yakını 5 para etmez ve hiç bir işe yaramaz şeylerdir. sadece sizi sinir ederler…

piyasada dolanan bu programları bilgisayarınıza indirdiğinde bırakın dosya şifrelemeyi bilgisayarınızın güvenlik ayarlarını da bozmuş olursunuz.

ben yıllardır my lockbox kullanıyorum ve çok memnunum.

söz konusu programı bu linki tıklayarak bilgisayarınıza indirin ve winrar programı ile açıp kurun. daha sonra aşağıda ki yönergeleri takip edin.

burada dikkat edeceğiniz en önemli husus şifrenizi kesinlikle unutmamanız… şayet şifrenizi unutursanız programı açmanız imkansız.

ÖNEMLİ BİR NOT: my lockbox programı bilgisayarınıza kurduğunuzda şifresini bilmeyen hiç kimse dosyalarınıza ulaşamaz ama meraklı gözlerden sakladığınız bu dosyalara format atarak ulaşabilirsiniz. şayet hard diski 2’ye bölmüş iseniz ve gizlemek istediğiniz dosyalar D klasöründe ise ve siz formatı sadece C diskini atarsanız D diskinde bulunan gizli dosyalarınız görünür hale gelir. işte bu gibi durumlardan korunmak ve yetkisiz kişilerin bilgisayarınıza format atmasını engellemek için bilgisayarınızın BİOS’unu şifreleyiniz. bios’a şifre koyma için bu bağlantıyı takip ediniz.

my lockbox adlı dosya şifreleme programını bilgisayarınıza indirdikten sonra aşağıda yönergeleri takip ediniz:

programı kurduktan sonra kilitlemek istediğiniz klasörü seçiniz. klasörü şifreledikten sonra bu yazılım hem klasöre girişi engelliyor hemde kilitli klasörü görünmez yapıyor. ancak bunu yapmak için programı çalıştırıp, seçili olan klasörü program menüsünden “Lock” butonuna tıklayarak kilitlemeniz gerekli. kilitlediğiniz bu klasörü açmak için ise programı çalıştırıp sağ üst bölümdeki “go” simgesine tıklamanız gerekecektir.

burayı tıklayarak my lockbox programını indiriniz.