1 m2 ytong duvara ne kadar yapıştırıcı gider ?

bilindiği gibi ytong duvar (yani gaz beton) örmek için özel bir yapıştırıcı kullanmak gerekir. ytong tuğlaları birbirine bağlamak için normal harç kullanırsanız ördüğünüz duvar kuruduktan sonra devrilir. çünkü normal çimonto ve kum ile yapılan harç, ytong tuğlaları birbirine bağlamaz.  bunun için özel bir yapıştırıcı vardır.

ytong tuğla yapıştırıcısı nedir ?

ytong tuğlaları birbirine yapıştırmak için kalekim türü yapıştırıcı kullanmanız lazım. yoksa, az evvelde söylediğimiz gibi yaptığınız işde başarı sağlayamazsınız.

işte size ytong tuğlaları birbirine yapıştırmak için kullanacağınız ve piyasanın en iyi markalarından olan kalekim ytong tuğla yapıştırıcısı

ytong tuğla yapıştırıcısı

peki 1 m2 ytong duvara ne kadar yapıştırıcı gider ?

bunu cevabı çok basit. 1 m2 ytong duvar için kullanacağınız yapıştırıcı miktarı sadece 3, ya da 3,5 kilodur. ama yapıştırıcıyı kullanırken tıpkı aşağıda bulunan resimde görüldüğü gibi kullanmalısınız; israf etmemeli ve tuğla üzerinden taşırmamalısınız.

ytong tuğla nasıl örülür

ytong duvar örüldükten sonra ne kadar zaman içinde kurur ?

ytong yani gaz beton tuğlaları ördükten sonra ördüğünüz bu duvarı kesinlikle darbelerden korumalısınız yoksa ördüğünüz koca duvar bir anda yerle bir olur. ytong duvar örüldükten 48 saat sonra sapasağlam olur. 48 saat yani 2 gün geçmeden duvar sağlıklı bir biçimde kurumuş sayılmaz ve üzerine sıva uygulanmaz.