Spot bebek bezi, ucuz fiyata nerede satılır ?

spot bebek bezi nedir, spot bebek bezi nerede bulunur, spot bebek bezi fiyatı ? spot bebek bezi sağlıklı mıdır ? spot bebek bezinin diğer bebek bezleriyle arasında ne fark vardır ?

son yıllarda yaşadığımız aşırı zamların neticesinde hayat inanılmaz pahalı olmaya başladı. hemen her şeyin fiyatı neredeyse yüzde 40 oranında arttı. devleti yönetenler kürk’de ÖTV’yi sıfırlarken bebek bezi gibi olmazsa olmaz ürünlerde vergiler hiç değişmedi.

kaç kişinin evinde kürk var çok merak ediyorum ama oldukça büyük bir kesimin evinde bebek var ve bu bebekler bez kullanıyor. bana ne kürkten yani ! kürk gibi şeylerde ÖTV kalkarken bebek bezinden vergi alınmasını ayıplıyorum.

neyse konumuz siyaset değil ve en nefret ettiğim şeyde siyaset. gerçi az evvel yazdığım şeylerin siyasetle bir ilgisi yok tamamen insanları yakından ilgilendiren bir mesele.

ülke olarak öyle hale geldik ki bir şey söylediğimizde söylediğimiz şeyin adı “siyaset” oluyor.

hayır kardeşim ! kürk’de ötv SIFIRLANMASIN, bebek bezinden VERGİ ALINMASIN demek siyaset değildir. siyaset bambaşka bir şeyin adıdır.

yediğimiz zamların neticesinde bebek bezleri inanılmaz rakamlara ulaştı. bugün 100 adetlik 6 numara molfix bebek bezinin fiyatı 120 lira (eylül 2019) tanesi 1,2 liraya geliyor, fiyata bakar mısınız ? inanılır gibi değil. prima gibi markaların fiyatlarını küçük dilinizi yutarsınız diye yazmıyor es geçiyorum…sanki yer altından bir maden çıkartmışlar, onu işlemişler ve zor bulunan bu madeni satıyorlar 🙂

kafayı üşütmek üzereyiz yalan yok.

tabi bu yazdıklarımızdan çoluğu çocuğu olmayıp da rahat rahat yaşayan insanlar belki bir şey anlamaz ama 3 tane bebeği olup da bu bebeklere bez yetiştiremeyen aileler ne demek istediğimizi çok daha iyi anlarlar. damdan düşenin halinden damdan düşer anlar yani :=)

spot bebek bezi

spot bebek bezleri diğer bebek bezlerine oranla daha ucuz fiyata satılır. spot bebek bezinin diğer bebek bezlerinden hiç bir farkı yoktur. ne kalite anlamında nede başka bir anlamda ikisinin arasında hiç bir fark olmaz. spot bebek bezi, marketten satın aldığınız normal bebek bezinin aynısıdır.

peki nedir bu spot bebek bezi ?

bir şeye “spot” deniliyorsa o mal, peşin parayla yüksek adetli olarak ucuz fiyata satın alınan mal demektir. diğer yandan spot mal, batmakta olan bir firmanın ya da paraya acil ihtiyacı olan bir firmanın elinde ki malları ucuz fiyata peşin olarak toptan olarak satın alma işlemine denir. her malı spotu vardır. inşaat demirinin bile spotu vardır. spot mal demek defolu mal demek değildir. defolu ürün başka, spot ürün ise başka şeydir.

defolu ürünlerin sağında solunda defolar, kusurlar, hatalar vardır ama spot malda bu kusurlar olmaz. spot mal, sıfır maldır ve fabrika garantisi bulunur. spot bebek bezi de böyledir işte… adam, bir kaç kamyon bebek bezini peşin parayı bastırmak suretiyle paraya sıkışan başka bir esnaftan satın almıştır. 100 liralık bir malı 70 liraya satın alabilir. malların ne kadar “düşük” bir fiyata satın alınacağı hususu, sıkışan esnafın o anki “paraya olan ihtiyacıyla” alakalı bir durumdur. kamyon bazında düşük fiyata satın alınan malların üzerine düşük bir kar oranı konulmak suretiyle bebek bezleri piyasaya sürülür ve kapış kapış satılır.

spot bebek bezi nerede satılır ?

spot bebek bezini her yerde bulamazsınız. hele hele düşük adetli spot bebek bezi bulmanız hepten zor. spot bebek bezleri genelde internette satılır. spot bezler, satılan diğer bebek bezlerinden daha düşük fiyata satıldığından siz ürünü arayana, sorana, alıp almayacağınıza karar verene kadar ürünleri diğer alıcılar satın alır ve biter, satış durur. bu bakımdan hızlı davranmalısınız ve düşük fiyata bebek bezi satan bir yer bulduğunuzda (tabi ki güvenli bir yer olmalı) anında satın almalısınız.

a101, şok, kim marketleri gibi kurumsal firmalar bazen düşük fiyata bebek bezi satar. bir çoğunuz rastlamıştır. normalde 100 liraya satılan bebek bezleri o anda 80 liraya satılır ve anında tükenir.

paranız varsa bebek bezini toptan satın alın. bebeğinizin 1 aylık değil, 1 yıllık bezini toptan almaya bakın. tabi bu kadar bezi depolayacak yeriniz ve maddi gücünüz varsa. inanın çok kar edeceksiniz. çünkü toptan satın aldığınız bebek bezi size daha ucuza geleceği gibi aradan geçen 1 sene içinde meydana gelecek zamlardan da etkilenmeyeceksiniz. marketten teker teker bezi satın almak iş değil. biliyorum; insanlar maddi olarak zor şartlarda yaşıyor, bebek bezlerini  toptan değilde paket paket satın alıyor ama bu şekilde cebinizden çok fazla para çıkmış oluyor.

internette spot ya da ucuz bebek bezi bulmak aslanın ağzından et almak gibidir. evvela internetten anlamanız lazım. artık o hale geleceksiniz ki hangi sitede ne var, hangi site güvenli, hangi site ucuz satıyor bunları bileceksiniz. hayatınızda ilk defa internetten alışveriş yapıyorsanız karşınıza çıkan ilk siteden alışveriş yapar ve bir güzel kazıklanırsınız ve üstelik satın aldığınız ürünün size gelip gelmeyeceği de meçhul.