İkinci el para kasasını nereye satabilirim ?

evinizde, iş yerinizde kullanmadığınız para kasa mı var ? bu kasayı artık kullanmıyor musunuz ? atıl duruma düşen ve ihtiyaç fazlası haline gelen bu kasayı satmak, ondan para kazanmak istiyorsunuz ama kime satacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır.

para kasaları genelde taşıması ağır eşyalar oldukları için satılmaları da bir o kadar zordur. yani evinizde bulunan bir buzdolabını basit bir şekilde sattığınız gibi para kasasını aynı şekilde satamazsınız. para kasasını satın alan yerler buzdolabını satın alan yerlerden (firmalardan) farklıdır.  para kasasını satın alan yerler bu işe uygun, donanımlı kişilerdir. düşünsenize binanın 4. katında yaşıyorsunuz ve evinizde eskiden kalma gavur ölüsü gibi bir para kasası var; yerinden bile oynamıyor… bunu nasıl 4. kattan aşağı indireceksiniz ki ? hatta bazı durumlarda aman aman gelip alsınlar bu kasayı buradan da para filan istemeyeceğim dediğiniz bile olur !

kasa satmak için ikinci el kasa alım satımı yapan yerleri bulmanız gerekir. her ikinci el eşya alan yer kasa almaz. az evvelde söylediğim gibi bu iş ekip işidir ve özel donanım gerektirir ve gerçekten çok zahmetli bir iştir.

topkapı tim 1 tim 2 iş merkezinde ikinci el para kasası alan yerler vardır. burada bulunan kasa alan firmalarını telefonla aradığınızda sıkı bir pazarlık etmelisiniz.

sattığınız ikinci el para kasasının fiyatını belirleyen etkenlerin başında pek tabi ki kasanın kalitesi gelse de kasanın kaçıncı katta bulunduğu, binada asansör olup olmadığı, asansörün kasayı taşıyacak güçte olup olmadığı, merdivenlerin boyutu gibi unsurlarda kasanın fiyatını belirler. binanın giriş katında yaşıyorsanız kasanızı rahat bir şekilde satabilirsiniz. ama yüksek katlı yerlerde yaşayanlar, hele hele asansör imkanı bulunmayan yerler bu kadar şanslı değillerdir.

şunu söylemekte fayda var: taşınmayacaksanız ve kasanın size bir zararı yoksa satmayın. hele hele eviniz büyükse, kasayı koyacak bir yeriniz varsa bunu hiç yapmayın. çünkü kasa güven demektir. bugün lazım olmayan bir eşya yarın size (emin olun) lazım olacaktır. bırakın bir köşede dursun yani 🙂 ama siz genede kasanızı satmak, ondan kurtulmak isterseniz topkapı’da bulunan yerlerin telefonlarını internetten araştırabilirsiniz.