Kağıthane tapu müdürlüğü’ne nasıl giderim, işlem için veraset ilamı gerekli mi ?

kağıthane tapu müdürlüğüne gitmek çok basit. nasıl gidilir soruna biraz sonra cevap vermeye çalışacağız.

kağıthane tapu müdürlüğüne gitmeden önce yapmanız gereken bazı önemli şeyler var. bu önemli şeylerin başında kağıthane tapu müdürlüğünden sıra almak ! bu çok önemli !!

bir çok insan tapu müdürlüğüne gitmeden önce internetten sıra alındığını bilmiyor. sıra almadan tapu müdürlüğüne gittiği zamanda sorun yaşıyor. kendisinden sonra gelen kişilerin kendisinden önce işini halledip gittiğini görünce sinirlenmeye başlıyor. sinirlenmekte haksız. çünkü kendisinden sonra gelip de kendisinden önce işini hallederek giden kişi internetten randevusunu almış ve saati günü geldiğinde de tapu müdürlüğünde hazır bulunmuştur.

sadece kağıthane tapu müdürlüğü değil, ülkenin herhangi bir yerinde bulunan tapu müdürlüğüne gitmeden önce randevu almalısınız. burayı tıklayın ve randevunuzu alın.

tapu müdürlüğüne gitmeden önce mutlaka kimliğinizi yanınızda götürün. bir şey sormak için bile gitseniz sorduğunuz o “bir şeyin” sahibinin yakını olmanız, yakını değilseniz yanınızda noter tarafından verilmiş vakalet belgesi olması gerekir. sahibinin yakını iseniz veraset ilamınız olmadan tapu dairesinde işlem yapamazsınız.

diyelim ki babanız öldü ve bina size kaldı ve sizde bina ile ilgili işlem yapmak istiyorsunuz bu yüzden tapu müdürlüğüne gittiniz… babanız öldüğü için veraset ilamı çıkartmalısınız ve çıkartınız bu ilamla tapu müdürlüğüne gitmelisiniz. yoksa işlem yapamaz soru bile soramazsınız.

veraset ilamı nedir ve nasıl alınır ? aşağıda ki videoyu izleyebilirsiniz.


bütün evraklarınızı hazır ettiyseniz o halde şimdi kağıthane tapu müdürlüğüne gidebilirsiniz demek. işte size kağıthane tapu müdürlüğünün adresi ve nasıl gidebileceğinize dair detaylı bilgi:

aşağıda kağıthane tapu dairesinin bulunduğu konum görünmektedir. iş bankasının hemen yanında ki iş hanı kağıthane tapu dairesidir.

kağıthane tapu dairesine aşağıdaki toplu taşıma araçlarını kullanarak gidebilirsiniz. topkapı seyrantepe midibüslerine binerseniz şoföre “tapu dairesinde ineceğinizi” söyleyin sizi en yakın mesafede indirecektir. indiğiniz yerden söz konusu tapu dairesine 5,10 dakika yürümelisiniz.

Kağıthane Tapu Müdürlüğü konumuna gitmek için en yakın duraklar nerede?

Kağıthane Tapu Müdürlüğü konumuna en yakın duraklar:

  • Kağıthane – Kağıthane 82 metre uzaklıkta, 2 dk yürüme mesafesi.
  • K.Hane Kültür Merkez – Kağıthane 229 metre uzaklıkta, 4 dk yürüme mesafesi.
  • Bahçe Sokak – Kağıthane 244 metre uzaklıkta, 4 dk yürüme mesafesi.

Hangi Otobüs hatları Kağıthane Tapu Müdürlüğü yakınından geçiyor?

Bu Otobüs hatları Kağıthane Tapu Müdürlüğü yakınından geçiyor: 41ST, 44B, 46T, 48, 48H, 48N, 62.

Hangi Metro hatları Kağıthane Tapu Müdürlüğü yakınından geçiyor?

Bu Metro hatları Kağıthane Tapu Müdürlüğü yakınından geçiyor: M2