2. el kombi peteği satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

hemen her şeyin fiyatının neredeyse yarı yarıya arttığı dönemde insanların büyük bir kısmı 2.el eşyalara yönelmiş durumdadır. ben burada 2.el eşyaların fiyatını sorgulamak yerine 2.el kombi peteği satın alırken nelere dikkat etmeniz konusunda bir kaç önemli ayrıntıyı sizinle paylaşacağım.

2.el petek satın almak demek 2.el araba satın almak gibi riskli bir iştir. bu bakımdan petekleri satın alacağınız kişiyi tanıyorsanız burum sizin için daha iyi olacaktır. yabancı birinden satın aldığınız peteği evinize monte ettiğinizde petek damlatmaya başlayabilir, adamı tanımadığınız için ürünü geride veremeyebilirsiniz. sizi tanımadığı için size yalanda söyleyebilir, bunlar hayatta hep olan şeylerdir. peteği size satan kişi yıllardır kullandığı peteği size satmış olabilir. artık hurdaya atılması gereken peteklere bir sürü para vererek birde sorun yaşamaya başlamışsınızdır. işte bu olumsuz durumu yaşamamak için mümkünse petekleri yerinden hiç sökmeden şöyle bir görün. bakın bakalım damlatan bir petek var mı, yıpranmış mı, sağında solunda hasar var mı ?

her şeyin olduğu gibi peteklerinde bir ömrü vardır. siz ömrünün son demlerini yaşayan bir peteği satın alırsanız çok ciddi sorunlar yaşayacaksınız demektir. şehir dışına çıktığınızda damlatan petek evinizde ne var ne yok ıslanmasına sebep olacaktır. dedim ya çok riskli bir iş diye.

tanımadığınız bilmediğiniz bir yerden petek alıyorsanız satın aldığınız peteği çok dikkatli incelemedikten sonra parayı ürünü satan kişiye vermeyiniz. hele hele internetten petek satın alıyorsanız çok dikkatli olmanızda yayar vardır.

satın aldığınız petekler size 10,15 sene hizmet vereceği gibi 1,2 ay sonra elinizde de kalabilir. bu bakımdan ürünü satın alırken yerinde kontrol ediniz. kombiyi çalıştırınız ve damlatan bir yeri var mı diye sabırla ürünü inceleyiniz.