Sudocrem ne işe yarar? sudocrem cilde faydaları var mıdır ? kullanıcı yorumları…

son zamanların merak konusu: sudocrem nedir ? sudocrem ne işe yarar ? sudocrem nedir kullanıcı yorumları, Sudocrem cilde faydaları var mıdır?

her şeyin birbirine girdiği bir zaman dilimizi yaşamaktayız. hemen en başta şunu belirtmek isterim ki, sudocrem denilen şey aslında bebeklerin pişik yaptığında anneleri tarafından bebeğin poposuna sürülen bir pişik kremidir. ve oldukça da etkilidir. ama bu kremi bizim ülkemizde bazı kimseler farklı amaçlarla kullanmaya başlamışlardır.

bir çok yazımda söylemiştim, bir ilaç bir kimsede iyi sonuçlar verebilir ama başka birinde aynı sonucu verecek diye bir şey olamaz. bu cümleden olarak, bebek pişik kremi olarak imal edilen bir şeyin cilt için kullanıyor olmasını ben şaşkınlıkla karşılıyorum ! neyse, biz konuyla  ilgili yazımıza devam edilim.

sudocrem cilde faydaları var mıdır

Son günlerin en çok konuşulan ve birçok kişi tarafından merak konusu haline gelen sudocrem kremi hakkında merak ettiğiniz bazı soruları burada cevaplamaya çalışacağız. evvela sudocrem nedir ve sudocrem ne işe yarar ? sudocrem kreminin gerçekten de cilde faydaları var mıdır ? ve buna benzer sorularınızın cevabını aşağıda kısada olsa vermeye çalışacağız.

evvela sudocrem adlı kremin neden üretildiğini ve kullanım amacını bir açıklığa kavuşturalım; sudocrem, on yıllardır bebekler için kullanılan bir pişik kremidir. bebeklerde kuruluk yada egzama gibi sorunları gidermek amacıyla üretilen, uzmanlar tarafından önerilen bir kremdir.

sudocrem adlı pişik kremi, irlanda’da üretilmiş olup 80 yıldır bebeklerin pişiklerini geçirmede etkin olarak kullanılan bir kremdir. sudocrem, bebeğin cildinde koruyucu bir tabaka oluşturarak bebeklerde idrarın cilt ile temasını keserek meydana gelen pişiği önler. pişik kremi olmasına karşın içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde pişik geçirmenin ötesinde pek çok cilt sorunun tedavisinde etkin olarak kullanmaya başlanmıştır.

Sudocrem kremi ne işe yarar

söz konusu kremin  asıl reklamını demet akalın adlı şarkıcı yapmıştır. söz konusu şarkıcı kendi sosyal medya hesabından “sudocrem faydasını çok gördüm” şeklinde yaptığı bir paylaşımlarından sonra bir çok insan google arama motorunda sudocrem adlı kremi aramaya başlamıştır.

sudocrem adlı kremin içerisinde çinko oksit, benzil benzoat, saf su ve benzl phenil menthanol B bulunan bu krem, ilk olarak 1931 üretilmiştir. söz konusu sudocrem kremi o günden itibaren içeriğinde hiçbir değişiklik yapılmamıştır. buda çok enteresandır bir bakıma… bebeklerde olan etkilerinin olumlu yönde olmasından sonra kadınların da cilt bakımında kullanmaya başladığı sudocrem, ufak yaraların ve sivilcelerin kısa sürede yok edilmesinde, kızarıklık ve tahriş olmuş cildi onarıp yenilemede, güneş yanıkları ve cilt lekelerini şeklinde insan vücudunda meydana gelen rahatsızlıkları tedavi etmede çok önemli rol oynadığı söylenmiştir. sudocrem adlı kremin hiç zararı ve yan etkisi yok diyorlar ? peki bunu kim diyor ? senin benim gibi insanlar 🙂 ben buna inanmıyorum. her kimyasalın mutlaka yan etkisi vardır ama bu yan etkiler ne derece insana zararlı onu konuşmak lazım.

PEKİ YETİŞKİN BİR İNSAN SUDOCREM CİLDİNE SÜREBİLİR Mİ?

BEN OLSAM SÜRMEM 🙂 ama genede taktir sayın halkımızın. ülkemizde bir çok yararı ortaya çıktıktan sonra epey fazla kullanılmaya başlanan sudocrem adlı kremi, aşırı kullanıldığında ciltte yağ oranını arttırdığı için sivilce artışına neden olmaktadır. bunu uzmanlar söylüyor.

Sudocrem kremi ne işe yarar

SUDOCREM NASIL SÜRÜLÜR? SİVİLCELERİ GEÇİRİR Mİ, NASIL UYGULANIR?

sudocrem bebek pişik kremini, illede yüzünüze sürecekseniz söz konusu kremi mutlaka gece kullanmalısınız. çünkü gece sürüldüğünde sabaha kadar etkisi daha fazla artacaktır. gece değilde gündüz kullanıldığında ciltte beyaz bir tabaka bırakan sudocremi mutlaka gece uygulamalısınız. elinizde koca bir tabaka bütün yüzünüze boca boca sürmeyin. sudocrem kremini sadece sorunlu olan bölgeye sürebilirsiniz. şayet sivilcelerinize uygulamak istiyorsanız bütün yüzünüzü güzelce yıkayın tertemiz kurulayın, biraz dinlendirin (5,10 dakika) daha sonra parmak uçlarınızla sorunlu olduğuna inandığınız bölgeye mi miktar sürerek hafifçe ovalayın.

DİKKAT: yukarıda yazılan bilgilerin doğruluğu ve kesinliği tartışılır !!! yukarıda yazılan şeyler, kesin bir sonuç belirtmez ve asla bir tedavi yöntemi de olamaz… en iyi tedavi yöntemi, bir doktora başvurularak yapılan tedavi yöntemidir. yukarıda yazılan şeyler sadece bilgilendirme amaçlıdır.

One comment

Comments are closed.