Adidas outlet nedir, bu mağazalar nerede bulunur ?

outlet mağazacılık demek, önceki sezonun ürünlerini, seri sonu ürünlerini, vitrinde kullanılmış ürünlerini, hasarlı olarak belirlenmiş ürünlerini, iade edilmiş ürünlerini müşterilerine satmak demektir. işte outlet mağazacılık demek en basit manasıyla budur.

bugün outlet denilince insanların aklına ilk gelen firma adidas’dır… adidas ürünlerinin outlet olarak satıldığı mağazalar vardır. sadece adidas mı ? tabi ki hayır. hemen her ünlü mağazaların outleti bulunur. outlet mağazalar da ise yukarıda sözüne ettiğim ürünlerin ucuz fiyata satması gerekir. peki durum böyle mi ? tabi ki koca bir yalan buda…ben bu mağazaların burada ismini paylaşmayacağım bunun da sebebini okuyunca anlarsınız.

gerçek anlamda outlet ürünler; yazımın başında da söylediğim gibi seri sonu, hasarlı ve defolu ürünler olduğu için bu ürünler outlet mağaza tarafından ucuz fiyata satılırlar. ama ülkemizde fazla fazla paralar kazanmak adet haline geldiği için ve bu canavarları kimse denetlemediği için adamlar “outlet mağaza” adı altında zaten normal fiyata satılan ürünleri buralarda utanmadan “ucuz” diye satıyorlar. yani şöyle bir durum söz konusu; siz outlet bir mağazaya gidiyorsunuz, bu mağazaya niçin gidiyorsunuz ? tabi ki ucuz eşya satın almak için. ama mağazadan içeri girdiğinizde etiketlerin üzerinde yazan fiyatlara baktığınızda kendi kendinize, kafayı mı yemiş lan bu adamlar diyorsunuz. zaten (örnek) 200 liraya satılan bir ayakkabı outlet mağazada 199 liraya satılıyor ? hani lan bunun outleti nerde kaldı ? mağazanın tabelasına bakıyorsun iri iri puntolarla outlet mağaza yazıyor 🙂

heriflerin hayatı yalan üzerine kurulu. şerefsizce, adice para kazanmayı alışkanlık haline getirdiler ! sattığın mal outlet olmayabilir, gerçekten de normal mağazada satılan ürünlerin aynısını satıyor olabilsin yani ürünlerin seri sonu ya da defolu filan değildir, eyvallah ! o zaman o dışarıda outlet yazan tabela var ya işte o tabelayı dükkanından kaldıracak ve münasip bir tarafına sokacaksın ! insanların aklıysa oynamayacaksın ! çünkü insanlar o tabelada outlet yazıyor diye levent’den kalkıp istanbul’un rezil trafiğine katlanarak yenibosnalara kadar geliyorlar.

şerefsizsiniz, adisiniz !

ben outlet mağazacılığın bizim ülkede doğru düzgün uygulandığına inanmıyorum. outlet mağazalar genelde avrupa’da çok popüler. çünkü avrupa’da halkı sopanın ucuna muzu bağlayıp da aşağı yukarı oynatarak kandıran bir esnaf kültürü yok ve bu şerefsizliğe izin verecek bir devlet de yok. ama bizim ülke böyle mi ? adam makine yağını zeytinyağı diye satar, evlatlarımıza, mehmetçiğimize eşek eti yedirir ( bundan 1,5 sene önce bir firma mehmetçiğe 6 ay boyunca eşek eti yedirdi sahi ne oldu bunu yapanlar ? cezaevine girdi mi ? ben duymadım ) doğru düzgün ceza almadan işine gücüne devam eder, şaka gibi şaka.

yani arkadaşlar outlet denilen mağazaları öyle gözünüzde büyütmeyin. ha bu işi doğru düzgün yapan var mıdır ? bilmiyorum. kim bilir belkide vardır ama ben bir çok outlet mağazasına girdim ve hiç birinde emin olun tatmin edici rakamlara rastlamadım hatta bazı mağazaların normal mağaza fiyatlarından da pahalıya ürün sattığına şahit oldum.

 

 

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.