Türkiye finans bol kepçe hesabı yorumları

bu yazıda kar payı haram mı helal mi tartışmalarına girmeyeceğim. biz fetvayı alacağımız yerden aldık. türkiye’nin önde gelen din adamlarının tamamına yakını katılım bankalarından kar payı almanın herhangi bir sakıncası olmadığı söylüyor ki bende aynı fikirdeyim. bunun aksi fikirler islam’da iktisat fakültesinin gelişmesini istemeyen, her alanda başını kuma gömmeye alışmış yobaz takımının görüşü. bunlar yıllar önce bisiklete şeytan arabası dediler.

az evvelde söylediğim gibi haram mı helal mi tartışmasına girmiyorum. isteyen istediğini yapar kardeşim olay bu.

benim 3-5 kuruş param var. paralarımı bu zamana kadar kuveyt türk katılım bankasında değerlendiriyordum. kuveyt türk bankasından son derece memnunum. kuveyt türk katılım bankası teknolojiyi en iyi kullanan bankalar sıralamasında o kadar iyi bir noktada ki ülkemizde yıllardır hizmet veren bankalar bu adamların yanına bile yanaşamıyor. karmaşık değil, sade, basit ve anlaşılır.

internette kar payı oranlarını hakkında bir araştırma yaparken türkiye finans bankasının bol kepçe hesabı diye bir ürün çeşidine denk geldim. ilgimi çekti ve araştırmaya başladım. ama söz konusu bankanın web sitesi o kadar kısır ki anlatamam. yahu bir müşteriyi merak ettiği en önemli şeyden mahrum bırakıyorsunuz. bol kepçe hesabına yatırılan bir paranın; aylık ya da 3 aylık veya 32 günlük kar paylarını sorgulayabileceğimiz bir seçenek neden yok ? biz bunu her dakka şubeye giderek mi öğreneceğiz ?

evet yanlış okumadınız ! türkiye finans iletişim merkezini aradığımda bana aynen böyle dediler: bol kepçe hesabı kar payını şubelerden öğrenebilirmişiz 🙂 şimdi gelde bu adamlara para yatır 🙂

(aynı rezil durum yüksek kar payı verdiğini söyleyen emlak bank sitesi içinde geçer ki emlak bank’ın sitesi dahada acınası bir durumda, adeta bomboş…)

sabah kalktım ve semtimizde bulunan türkiye finans bankasına gittim. yalan yok, çok iyi karşılandım. çay filan ikram ettiler, sohbet ettik. banka yetkilisine neden web sitenizde bol kepçe hesabının dağıttığı kar paylarını basitçe sorgulayacağımız bir ekran yok dedim…ne desin ki adamcağız…sustu ! mesela ekrana 100 bin yazacağız ve 1 ayda bize hem “brüt” hemde “net” olarak ne kadar para kazanacağımızı gösterecek. adamlar yıllık “brüt” oran vermişlerde gel de hesapla hesaplayabiliryorsan 🙂

türkiye finans katılım bankasının bol kepçe hesabı şu anda (temmuz 2019) katılım bankaları arasında en yüksek kar payı dağıtan bir hesap çeşidi. 100 bin liraya aylık olarak dağıttığı kar payı sıkı durun 1500 küsur kira ve bu rakam “brüt” değil “net” rakam. oysa kuveyt türk bankasının 100 bin liraya aylık verdiği kar payı 1270 lira civarında.

burada türkiye finans yetkililerine sesleniyorum. acil olarak web sitenizde dağıtılan kar paylarını sorgulayabileceğimiz, herkesin anlayabileceği, basit ve sade bir ekran oluşturun. kuveyt türk sizin referansınız olabilir. bu konuda ki adamların web sitesi gerçekten bir harika.

2 yorum

  1. Valla bravo aynı dert bendede var hemşerim. Türkiye finans bankasına sadece bu yğzden para yatırmadım. Saçma sapan bi iş bu.

  2. Merhaba bende dün albarakadan turkiye finansa geçtim.
    Sizinle irtibat kuracağım baska bir iletişim kanalı bulamadim mevcutta en iyi halen burasimi

Yorumlar kapatıldı.