İkinci el kola dolabı satan yerler

ikinci el kola dolapları bakkalların en sevdiği ve dükkanında en fazla olmasını istediği demirbaşların başında gelir. kola dolapları demek yanlış aslında; doğrusu, meşrubat dolabıdır bunun.

ikinci el meşrubat dolaplarını ucuz fiyata satın almak için ne yapmak lazım ? ayrı bir husus da satın alacağımız bu dolapların neyine dikkat etmek gerekir ?

yazımızın başında ifade ettik, ikinci el meşrubat dolapları bir bakkalın olmazsa olmazıdır. meşrubat dolabı demek içinde çeşit çeşit içeceğin var olduğu bir dükkan demektir, bunun sayesinde de dükkan daha fazla müşteri çeker.

ikinci el kola dolaplarını topkapı spotçular çarşısından temin edebilirsiniz. ancak söz konusu spotçular çarşısından eşya satın alırken bazı önemli hususlara dikkat etmenizde fayda var. ben bu hususları az önce verdiğim linkde bulunan yazımda anlatmaya çalıştım. bu tip yerlerden alışveriş yaptığınızda çok uyanık olmalısınız.

ikinci el kola dolabı satın alırken, kola dolabının depozitosunun ödendiğine dikkat edin. çünkü size kola dolabını veren firma onu size temelli vermez, bir süreliğine verir ! malını satasınız diye ödünç verir ve sözleşmeniz bittiğinde dolabı sizden geri alır. ama bazı özel yaptırılan kola dolaplarında durum böyle değil. özel yaptırılan meşrubat dolaplarında herhangi bir depozito ödenmesi gerekmez. ürünü satın aldığınız andan itibaren söz konusu dolap sizin olur. depozitosu olan dolapları resmi olmayan bir şekilde başka bir yerde bulundurmak yasaktır. firma size ceza bile kesebilir. adamların dolabı A bakkalında bulunacağına B bakkalında durursa bu işte bir terslik vardır. işte bu yüzden ceza yerseniz ! hatta bazı firmalar kendi kola dolabının içinde başka firmalara ait ürünlerin satılmasına bile izin vermez. bir markanın size verdiği dolabın içerisine başka bir marka içecek koyduğunuz anda anlaşmaya aykırı hareket etmiş olursunuz ve elinizden dolabı alırlar, size mal bile vermezler.

ikinci el kola ya da meşrubat dolaplarını sahibinde.com gibi web sitelerine girerek direk birinci sahibinden satın alabilirsiniz. bu tip ürünleri ilk sahibinden satın almak her zaman daha avantajlıdır. meşrubat dolabını satın almadan evvel iyice kontrol etmenizde fayda var. çünkü normal buzdolaplarına göre daha pahalı bir eşya olan kola dolapları satın aldıktan sonra elinizde kalabilir. bu tip olumsuz durumların önüne geçmek için satın alacağınız kola dolabını iyice test etmeden veya yanınıza bu işten anlayan birilerini götürmeden ürün satın almayınız.