Topkapı tim1 tim2 spotçular çarşısı

ucuz eşya denilince insanları aklına yenibosna spotçular çarşısı ile topkapı spotçular çarşısı geliyor. yenibosna spotçular çarşısı hakkında daha önceden bir şeyler karalamıştım. şimdi topkapı spotçular çarşısı hakkında düşüncelerimi, gözlemlerimi yazmaya çalışacağım.

topkapı spotçular çarşısı istanbul davutpaşa bulunan ve adına tim1, tim2 iş merkezi denilen bir yerdir. burası bir kaç katlı bir iş yeridir. içerisinde bir sürü ikinci el eşya alım satım işi yapan, sıfır beyaz ve spot eşya satan dükkanlar vardır. sözüne ettiğim yerde sanayi tipi mutfak eşyalarını da bulabilirsiniz. hatta buranın ilk katı komple mutfak eşyaları alıp satar. mutfak eşyaları derken; sanayi tipi mutfak eşyalarından söz ediyorum; evimizde kullandığımız çatal, kaşık, tencere, tavadan söz etmiyorum. koca koca pişirme ocakları, dev gibi yemek yapmaya yarayan tencereler, hamur yapma makineleri, lokantalar için soğutma ekipmanları, marketler için sütlükler, teşhir dolapları vesaire. topkapı spotçular çarşısı pazar günü açıktır. ama bazı esnaflar kapalı olabilir.

ilk kat, yukarıda özetlemeye çalıştığım gibi mutfak eşyaları alıp satar. üst katlarda ofis mobilyaları ağırlık iş yerleri vardır. bazı esnaflar hem ofis mobilyası hemde ev eşyası alıp satarken bazıları sadece ev eşyası, sadece ofis mobilyası işi yapar. söylemeyi unuttum, ilk katta mutfak eşyaları satan yerlerin yanında bir kaç dükkan sıfır beyaz eşyada satan yerler vardır.

topkapı spotçular çarşısında aradığımı bulabilir miyim ?

topkapı spotçular çarşısı diye tabir ettiğimiz yerde bir evin ihtiyacı olan bütün eşyaları çok rahatlıkla satın alabilirsiniz. daha çok öğrenci sezonlarında hareketlenen bu yerlerde envai çeşit eşya bulmak mümkündür. aklınıza gelebilecek her türden eşya, topkapı spotçular çarşısı vardır. ama bir şartla; iyice dolaşmalısınız bu mekanı… burası çok karışık bir iş hanıdır. acaip izbe yerlerde eşya satan dükkanlar vardır. yukarıda ki katlarda in cin top oynayan yerlerde esnaflar vardır. yukarı bulunan katlarda dükkan kiralamak daha düşük maliyetli olduğundan bazı esnaflar yukarıda bulunan katlarda ticaret yapmak istemiştir.

topkapı spotçular çarşısı fiyatlar nasıl ?

topkapı spotçular çarşısında fiyatlar ne yalan söyliyeyim diğer yerlerdeki fiyatlardan aşağı kalır değil. hele bazı esnaflar kullanılmış ürünleri sıfır gibi fiyata satıyorlar. insanların gözünün içine baka baka mağazada 100 liraya satılan bir ürünü ikinci el olarak 90 liraya kakalamaya kalkıyorlar.

örneğin bir buzdolabı mağazada 2 sene garantili, kredi kartına 12 taksitle 1000 liraya satılırken burada ne olduğu beli olmayan aynı buzdolabı, 850 liraya satılıyor. hiç bir akıllı insan 850 lira verip de 1,2 ay sonra bozulup bozulmayacağının garantisi olmayan bir buzdolabını satın almaz. kusura bakmayın da insanlar sizin sandığınız gibi salak değil. üstelik 850 liraya satın aldığınız buzdolabının garantisi olmadığı gibi, nakliye ve taşıma hizmetini de kendi cebinizden karşılıyorsunuz 🙂 şaka gibi değil mi. sanki adamların sattıkları eşya bir orada var.

aynı durum bir çekyat, bir salon takımı içinde geçerli. mağazada sıfırı 1500 lira olan bir takımın tıpa tıp aynısı burada 1200 liraya satılıyor. topkapı spotçular çarşısından ucuz eşya satın almak için burayı adam akıllı dolaşmalısınız. alt katta ve göze hitap eden ilk sıra dükkanlardan alış veriş yapmak yerine üst katlarda kimsenin olmadığı yerlerden alışveriş yapmalısınız. ayrıca, fiyatını iyice araştırmadığınız; en az 5,6 yerden fiyat almadığınız hiç bir ürünü de satın almayınız. evvela iyice araştırıp sonra satın alınır.

topkapı spotçular çarşısına nasıl giderim

özel arabanız yoksa buraya en iyi metrobüsle gidilir.

topkapı maltepe caddesinde E-5 ile E-6 kesişme noktasında yer alan timaş yani topkapı spotçular çarşısı yani tim1 tim2 iş merkezi, matbaacılar sitesinin hemen yanındadır. ayrıca koskoca ülker fabrikasıyla hemen hemen bitişiktir. metrobüs’ün maltepe durağı’na 200 metre mesafededir.

adres bilgisi şudur: Maltepe Mahallesi, Davutpaşa Caddesi Tim 1 İş Merkezi 34010 Topkapı/Zeytinburnu/İstanbul

aşağıda topkapı tim 1, tim 2 iş merkezine nasıl gidileceği hususuyla ilgili bir harita yerleştirdim. aşağıda ki haritaya kendi konumunuzu yazın ve söz konusu mekana nasıl gidileceğini harita üzerinden hesaplayın.

2 yorum

Yorumlar kapatıldı.