Tarih not düşelim

Evet bugün 22 ekim 2018

bugün blogumu yayına açtım, çünkü burada canım sıkıldığında bir şeyler gevelemek istiyorum.

Beceri sahibi olduğum konularda ve işlerde bildiklerimi buraya yazarsam insanlara faydalı olurum diye düşünüyorum zira internet, tam anlamıyla karmakarışık bir sistem halini aldı; bir makaleye bir yazıya ulaşmak neredeyse imkansız oldu çıktı. Sahte siteler, reklamlarla dolu amacına uygun olmayan ve insanları kandırmaya yönelik tuzak web sayfaları o kadar fazla var ki insan bu karmaşanın arasında işine yarar bir bilgi bulursa kendini çok şanslı hissediyor.

İnternette işe yarar bilgi bulmak gerçekten çok zorlaştı, hem doğru düzgün bilgi yok, hemde bilgiyi barındıran web siteden bir şey okumak imkansız. sayfanın her yerini reklamlarla doldurmuşlar ama aradığınız şey görünmüyor. dolayısıyla siz aradığınız yazıyı, makaleyi site içerisinde bulana kadar ilgi çekici bir sürü reklam yanıp yanıp sönüyor, birbiri ardına reklamlar sağdan soldan fırlayarak insanın canını sıkıyor.

İnternette en fazla karşılaştığımız sorunların başında spam siteler geliyor. Spam siteler, reklam amaçlı olup, doğru düzgün hatta hiç bir içerik barındırmayan web sayfalarına denir ve ne hikmetse google spam siteleri arama

motorunun en başında yer verir ancak genede hakkını yemeyelim google bir kaç aydır söz konusu spam sitelerle etkin bir mücadele başlattı ancak mücadele kurunun yanında yaşında yanmasına sebep oluyor. Nitekim, emek vererek yazmış olduğum ve kesinlikle kopya olmayan yazılarım google tarafından spam site olarak nitelendirilerek cezalandırıldı ve arama motorunun 5,6 sayfasına kadar geriledi.

Bugün internette bir çok kişi blog yazıyor ve elbetteki yayınlamış oldukları bloglar üzerinden reklam alarak para kazanmak istiyor çünkü bu onun en doğal hakkı.hem insanlara faydalı yazılar yazmak hemde para kazanmak gerçekten güzel ve keyifli bir iş ama tabi ki işler yolunda giderse; sitenize saldırı olmazsa, web sayfanızı barındıran hosting sunucuları kararlıkla çalışırsa, google sizi cezalandırmazsa vesaire vesaire.