Led monitör mü lcd monitör mü daha iyi ?

LED MONİTÖR MÜ LCD MONİTÖR MÜ ALMALIYIZ ?

Hepimizin evinde bir ya da bir kaç tane televizyon var ve türkler olarak biz,televizyon izlemeyi seven bir milletiz.hepimizin evinde televizyon var dedik ancak bazı ailelerin evinde bir kaç tane televizyon var.

evde kimisi maç izliyor kimisi dizi izliyor kimisi vizyondaki filmleri soluksuz izliyor yani kimse kimseye değmeden patırtı kütürtü çıkartmadan herkes keyfine bakıyor 🙂

Evet, Televizyon bir yana biz burada monitörleri ele almaya bu konuyla ilgili tecrübelerimiz paylaşmaya çalışacağız

Led monitör mü lcd monitör mü diye merak edenler için hemen fazla lafa girmeden cevap verelim led monitör 5 kuruş etmez, kesinlikle led monitör alınmamalıdır. Led monitörlere bir adım geri çekilerek yandan bakıldığında ekranda ne oynadığı,ne olduğu ve ne yazdığı kesinlikle görünmemektedir, hiç bir şekilde verim alınmayan led monitör ayrıca oldukça mat bir görüntüye sahiptirler.

LCD MONİTÖRLERİN GÖRÜNTÜ KALİTESİ NASIL ?

Philips marka bir led monitör almıştım ve evimde daha önceden kullandığım lcd monitörüm vardı. Lcd monitörüm kare ekran olduğu için bazı siteleri doğru düzgün görüntüleyemiyordum bende yatay ekran bir monitör alayım dedim ve 19,5 inç led ekran monitör aldım ama kesinlikle memnun kalmadım 5,10 kere zar zor kullandığım bu ekranı şu an için satılığa çıkarttım.

Led ekran lcd ekranın tabiri caizse eline su dökemez. Lcd ekranda bulunan görüntü kalitesi hiç bir led ekranda olamaz diye düşünüyorum.

Led ekranların daha az enerji harcadığı yönünde söylentiler var ve bu ne kadar doru bilemem ama az enerji harcıyor diye berbat bir monitörde kullanacak halim yok.

Gerçi teknoloji şirketleri artık lcd monitörleri yavaş yavaş üretmemeye başladı. dolayısıyla lcd monitörlerin yerini tamamıyla led monitörler aldı diyebiliriz. led monitörlerin piyasaya hakim olması bana göre enerji tasarrufla doğru orantılıdır. ama bana sorarsanız lcd ekran alın derim 🙂

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.