Yenibosna spotçular çarşısı nerede ?

malum olduğu üzre istanbul ilinin sınırları içerisinde bir çok spot eşya satan firma var. bu firmalar istanbulun değişik semtlerine dağılmış vaziyettedir. istanbul’da o kadar fazla spot eşya satan yer vardır ki, bunları bulmak için insanın elinde harita ile gezmesi gerekebilir.

istabulda en bilinen ve nam salmış spot pazarı; yenibosna spotçular çarşısıdır. sözüne ettiğim bu yer, insanların bildiğinin aksine öyle ucuz eşya satan bir yer değildir. hatta bazı ürünlerde tabiri caize kazık bile yersiniz. üstelik, eşya satın almak için dolaştığınız pazardaki ürünlerin bir çoğu kusurludur ama kusurlu olan bu ürünleri piyasanın altında bir rakama satacaklarına, sanki üründe hiç bir kusur yokmuş gibi piyasa fiyatıyla birebir aynı paraya satmaya çalışırlar. yani burası spotçular pazarı diye burada satılan ürünlerin ucuz fiyata satıldığını zannetmeyin.

yenibosna spotçular çarşısında mobilya beyaz eşya olmak üzre bir çok ürün grubu satılır. genelde adi malların satıldığı bu pazar, istanbul ili yenibosna ilçesinin sınırları içerisindedir.

yenibosna spotçular çarşısına nasıl giderim ?

yenibosna spotçular çarşısına gitmek için en iyi çözüm metrobüse binmektir. özel arabanızla gitmeyecekseniz söz konusu pazara metrobüsle gitmek en akıllıca seçimdir. metrobüse bindiğinizde yenibosna durağında ineceksiniz ve indiğiniz yerde kime sorsanız size yenibosna spotçular çarşısını gösterecektir.

yenibosna spotçular çarşısında genelde sıfır ürünler satılır yani 2.el eşya satın almak isteyen kimseler buraya değil topkapı tim1 tim2 iş merkezine gitmeliler. topkapı, ağırlıklı olarak ikinci el eşya satarken, yenibosna spotçular daha çok sıfır eşya satar.

yenibosna spotçular çarşısında fiyatlar nasıl ?

bana sorarsanız fiyatlar hiçde abartıldığı gibi değil. normal bir baza; atıyorum 300,400 liraya satılıyor ama bu bazanın ne garantisi var nede doğru düzgün üretilmiş bir baza; bazaya şöyle bir bakıyorsun üretim hataları dolu. arabaya yüklerken bile insanda kırılıp elinde kalacakmış izlemini veriyor. söz konusu pazarda satılmakta olan ürünlere o kadar para vermek yerine 3,5 kuruş daha fazla para verip kurumsal bir yerden alışveriş yapmak bana göre daha doğru bir tercihtir. üstelik satın aldığınız üründe kusur çıktığı vakit muhatap birilerini bulma şansınız daha yüksek, ama yenibosda muhatap bulmak zor; her şey ürünü satın alana kadardır, ürünü satın aldıktan sonra derdinizi gider marko paşaya anlatırsınız.

tabi ki bu yazımdan söz konusu pazarda bulunan bütün esnaf payını alacak değil… gerçekten esnaf olan, insanları kandırmayan, kazandığı parayı hak eden esnaflarda var yenibosna spotçular çarşısında.

aşağıda yenibosna spotçular pazarına gitmenizi kolaylaştıracak haritayı görebilirsiniz.

7 yorum

  1. ben bu bahsettiğiniz yere metrobüsle gittim söylediğiniz yer doğru bir yerde ama az kalsın orada kendini bilmez bir kaç spotçuyla kavga edecektim. koçtaşta 100 liraya satılan masanın aynısına 150 liraya satıyorlar kafadan kontok bu adamlar gerçekten. ya mal mısınız lan siz ? adamlardan 100 liraya üstelik kredi kartına taksitle satın almak varken ne diye size kazıklanacam ben

  2. burası üçkağıtçıların bol olduğu bir yerdir.kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem ancak ama esnaflıkla alakası olmayan bir sürü çakal burada köşe tutmuş avını bekliyor. 3 liralık adi bir malı yemin billah ederek 10 liraya satmaları birde havaların geçilmemesi insanı tiksindiriyor. gibi doğru düzgün yerden alışveriş yapın itibarınızı zedelettirmeyin bu çakallara

  3. Esnafı duyarsız hele bazıları var ki tam omurgasız. Ben bu pazarda düzgün bir tipe rastlamadım. Malı satın almak bir dert malı satın aldıktan sonra nakliyecilerin kumpasından kurtulmak ayrı bir dert. 100 liraya satın aldığınız bir ürünü 200 liraya taşımaktan bahsediyorlar. Bir daha işim olmaz olmaz burada.

  4. İsabetli bir yazı kaleme almışsın, teşekkürler. Yazdıklarınızda eksik yer yok hatta eklenecek bir sürü şey var.
    Burası tamamen “çakal”ların cirit attığı bir yer. Ellerini ovuşturarak “keriz” bekliyorlar. Yenibosna Spotçular Çarşısına arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim ama az kalsın kavga edip karakolluk olacaktım. Üste para verseler ve hatta bedava eşya dağıtsalar gitmeme o lanet yere.

  5. Yenibosna spotçular çarşısı nerede ? yenibosna spotçular çarşısında fiyatlar nasıl ?

    bana sorarsanız fiyatlar hiç de abartıldığı gibi değil.

Yorumlar kapatıldı.