Ucuz avize ve lambaların satıldığı bir yer, burada çeşit çok

sizde güzel avizelere ve lambalara meraklıysanız benim gibi bu işten hoşlanıyorsunuz demektir. avizeler, bir odanın güzel görünmesi sağlayan en önemli aksesuarlardandır. ancak perdeler ilk sırada yer alır. çünkü bana göre odayı oda yapan perdelerdir. perdeler, odayı olduğundan şık gösteren harika malzemelerdir. dikkat edin, perdesi olmayan bir oda tüysüz bir tavuk kadar çıplaktır.

şöyle güzel bir odanız var, televizyonunuzu koydunuz, salon takımı ıvır zıvır hepsi yerli yerinde duruyor. halılar o biçim vitrin, duvar boyası, tablolar vesaire her şey hazır yani…şimdi size şöyle şıkır şıkır okkalı bir avize lazım. öyle değil mi ? peki güzel avize satın almak isteyen bir kimse istanbul’da hangi semtlere gitmeli, nereleri gezmeli, nerelere bakmalıdır ?

emin olun istanbul bir derya. istanbul’da yok diye bir kavram YOK 🙂 İSTANBULUN HEMEN HER SEMTİNDE MUTLAKA AVİZE SATAN BİR YER VARDIR. ancak bu işlerin yapıldığı merkezi bir yer mutlaka vardır. mesela spotçu denilince insanların aklına ilk olarak topkapı ve yenibosna gelir, öyle değil mi ? işte avize satan yer denilince en azından benim aklıma galata kulesinin olduğu güzergah geliyor.

galata kulesinin bulunduğu bölgede bir sürü avize, lamba üzerine ticaret yapan dükkan vardır. büyük hendek caddesi, şakir ziya paşa caddesi işte buralar hep avize lamba satan dükkan doludur.

galata kulesi sokağına gitmek o kadar basittir ki anlatamam. galata kulesinin olduğu sokakta ki avizecilere gitmek için yenikapı-hacıosman metrosuna binip şişhane durağında iniyorsunuz 300,400 metre sonra bahsettiğim avizecilere ulaşmış oluyorsunuz. gittiğiniz bu yer aslında meşhur galata kulesi, gitmişken galata kulesini de bir ziyaret edin derim.

söz konusu mekanda ucuz fiyata  avize satan dükkanlar olduğu gibi 3 liralık bir malı 55 liraya satan dükkanlarda vardır. aşağıda haritasını verdiğim avizeciler sokağına gittiğinizde, avize lamba satın almak için hiç acele etmeyin. gezin, iyice gezin… her yerden fiyat alın. şuna emin olun ki, aynı ürünü bir başka dükkan daha ucuza satıyor.